Mida ümbruskonna teha

Läheduses asuvad aktiivse vaba aja veetmise võimalused ettetellimisel (teenust pakub Paekalda Puhkekeskus)

Sup- või paadimatkad Rummu järvel

SUP-lauaga üle Rummu Karjääri liuelda on puhas rõõm.

See on lõõgastav tegevus, mis peale kerget harjutamist on jõukohane enamusele. Paekaldas on  nii tavalised kui suured XXL-lauad, millele mahub korraga ka terve perekond.

Rafti- või kanuumatkad

Rafting ja kanuutamine on mõnusad meeskondlikud tegevused, mis jõukohased kõigile.

Korraldatakse erineva ülesehitusega rafti- ja kanuumatkasid Rummu karjääril, kus kulgetakse üle veealuse maailma ning vahepeatusena saab külastada ka kuulsat Rummu Tuhamäge ning vanglamüüride piirkonda.

Osadel matkadel tehakse ka põnev ekskursioon Murru vangla vanades hoonetes.

Valgusparvematkad

Õhtuhämaruses saab minna avastama Rummu karjääri vetesügavusi valgustatud põhjaga mootorparvega ja/või kummiraftidega.

Need väljasõidud sobivad ideaalselt kõigile, kes soovivad veeta õhtut tutvudes öise Rummu Karjääriga. Parvel saab end mugavalt sisse seada ning nautida vaateid samal ajal,  kui parv sõidab järvele ringi peale. Kui aga huvi ka ise veidi aere liigutada, siis saab retkele minna valgustatud kummiraftidega.

Ööpimeduses teeme tutvust veealuste vanglavaremete, uppunud metsa ja muu põnevaga, mis vetesügavuses peitub. Valgustuse abil näeb järve hoopis teisest küljest, kui päevasel ajal harjunud oleme.

Rattamatkad Rummu tuhamäe ümbruses

Põnevad ja meeldejäävad elektrirattamatkad.

Sõit elektrimootori jõul liikuva Fatbike ratta/tõukerattaga  on jõukohane kõigile- suurema osa tööst teeb ära vaikne elektrimootor ja matkaline saab oma energia suunata ümbruse avastamisele.  Matkade käigus sõidetakse ümber Rummu karjääri looklevatel matkaradadel, külastatakse  ainulaadseid ja erilisi paikasid ja ka kuulsat Rummu Tuhamäge ning vanglamüüride piirkonda.

Osadel matkadel tehakse ka põnev ekskursioon Murru vangla vanades hoonetes.